NASZE PŁATKI
 
W naszym portfolio mamy płatki kosmetyczne wykonane w trzech opcjach:

Technologia 3L
Skuteczne i wytrzymałe płatki wykonane w innowacyjnej, opatentowanej technologii 3L (3 warstwy) są miękkie, chłonne i wydajne. 100% czysta i dziewicza bawełna na zewnętrznych warstwach i specjalna mieszanka włókien na wewnętrznej warstwie zapobiegają rozwarstwieniu płatków, zachowując miękką powierzchnię czystej bawełny na zewnątrz.

100% bawełny
100% bawełniane płatki są w pełni biodegradowalne i kompostowalne. W EcoWipes produkujemy bawełniane płatki wykorzystując technologię 3 warstw, co oznacza, że ​​zewnętrzne warstwy są zawsze wykonane z czystych i dziewiczych włókien bawełny, a tylko wewnętrzna warstwa, która łączy warstwy ze sobą, jest wytwarzana z wewnętrznie przetworzonych szkieletów uzyskanych w procesie produkcji. Nasze płatki kosmetyczne są bardzo chłonne i miękkie, z delikatną i gładką, wolną od „nepsów” powierzchnią.

100% bawełny organicznej
Bawełna organiczna wykorzystywana do produkcji płatków kosmetycznych EcoWipes posiada certyfikat GOTS i pochodzi z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego. Ekologiczna produkcja bawełny opiera się na systemie upraw, który utrzymuje i uzupełnia żyzność gleby bez użycia toksycznych, trwałych pestycydów i nawozów. Ponadto produkcja ekologiczna wyklucza modyfikację genetyczną.
 
RÓŻNICA POMIĘDZY TECHNOLOGIĄ 3L A STANDARDAMI RYNKOWYMI: 

Standardowe płatki rynkowe wykonane są zazwyczaj nie z nowych włókien bawełnianych, a głównie z uzyskanych w procesie produkcji „szkieletów”. Tworzą zewnętrzne warstwy, które mają kontakt ze skórą. Z tego powodu mogą mieć „nepsy”, które są nieprzyjemne podczas używania takiego produktu. 2 warstwy płatka również mają większe ryzyko rozwarstwienia.
Opatentowana przez EcoWipes technologia płatków kosmetycznych 3L pozwala nam produkować płatki wykonane z 3 warstw. 2 zewnętrzne warstwy są zawsze wykonane z dziewiczych włókien bawełny, które są długie, więc nie pozostawiają włókien na skórze. Są miękkie i delikatne. Szkielety pochodzące z wewnętrznego recyklingu są używane tylko w warstwie wewnętrznej, składającej się z unikalnej mieszanki włókien, która zapobiega rozwarstwianiu się płatków, zwiększając ich skuteczność i wydajność.
W testach użytkowania przeprowadzonych przez Hamilton Poland  płatki 3L o gramaturze 160gsm otrzymały wyższą ocenę niż płatki kosmetyczne dostępne na rynku o gramaturze 210gsm.
 
WSZYSTKIE PŁATKI DOSTĘPNE SĄ W RÓŻNYCH KSZTAŁTACH, O RÓŻNYCH WZORACH I WYKOŃCZENIACH: 

NASZE PATYCZKI
 
Patyczki higieniczne produkowane w  EcoWipes z główkami 100% bawełny zyskały uznanie wśród konsumentów w całej Europie, Kanadzie i USA.

Patyczki higieniczne to produkty, które były produkowane od powstania naszej firmy. Produkcja patyczków jest w pełni zautomatyzowana i zintegrowana. Nawet wielokolorowe patyczki, taśmy bawełniane i plastikowe pudełka są produkowane w ramach naszej produkcji.
W ramach wprowadzania innowacji opracowujemy nowe pomysły na ulepszenie naszych patyczków i ich funkcjonalności - inteligentny system otwierania-zamykania, który nazywaliśmy „center press”, kolorowe papierowe pudełka i innowacyjne okrągłe pudełka to tylko niektóre z nich.

Nasze kolorowe pudełka papierowe mogą mieć certyfikat FSC lub mogą pochodzić z materiałów pochodzących z recyklingu. Jesteśmy również w stanie wyprodukować w 100% kompostowalne patyczki higieniczne z papierowymi stickami.PAPIEROWE PATYCZKI PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA: 
Patyczki higieniczne wykonane z tworzywa sztucznego po spłukaniu w toalecie mogą się przedostać do kanalizacji i dostać się do mórz, gdzie
zanieczyszczają wodę, zabijają życie morskie i zaśmiecają brzegi. Wiele krajów wprowadziło zmiany w przepisach, aby zakazać używania plastikowych sticków w patyczkach. Włochy wprowadziły już taką ustawę w 2017 r. W wyniku nacisków i lobbingu ze strony SurfriderEurope, francuska ustawa o różnorodności biologicznej została zmieniona z dodanym zakazem stosowania patyczków higienicznych z tworzywa sztucznego od 1 stycznia 2020 r. Większość największych sieci supermarketów już wymienia plastikowe patyczki, zamieniając je na papierowe w produktach marek własnych. Jesteśmy w stanie wyprodukować w 100% kompostowalne patyczki higieniczne z papierowymi stickami (możliwa jest również certyfikacja FSC®).
   
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas >